2019 - Sierpień

ODPUST PARAFIALNY (26.8.2019 r.)

W słoneczny poniedziałek licznie zgromadzeni parafianie i goście uczestniczyli w odpuście parafialnym ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.

czyli święcie patronalnym naszego kościoła. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej, miłości wyrażającej się w darze odpustu.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. kan. Józef Grażul, a kazanie wygłosił ks. Krzysztof Pliszka, proboszcz parafii Grom.
Po Mszy św. odbyła się agapa, którą przygotował Parafialny Zespół Caritas
.

Modlitwa do Matki Boskiej Częstochowskiej:

Częstochowska Panno Maryjo
Ze śladami cięć na twarzy,
Matko o ciemnym obliczu
Siedzisz na tronie na straży.
Królowo Polski, najlepsza
Opiekunko polskiego narodu,
Od złego broń nas Matko,
Broń nas od wojny i głodu.
Tyś Wszechpotężną u Boga,
Pociechą upadających,
Nadzieją tych, co stracili nadzieję,
Umacniaj Matko wątpiących.
O, Częstochowska Maryjo,
Od sześciuset lat nam królujesz,
Osłaniasz swoim płaszczem matczynym,
Ty Polską się opiekujesz.
Potężna orędowniczko u Syna,
Tyś nam ostoją i tarczą,
Tyś nam pomocą jedyną.
AMEN

GMINNO-PARAFIALNE DOŻYNKI (15.8.2019 r.)

15 sierpnia, w Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, patronki ziemi i roślinności odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne.

Uroczystą Mszę św. celebrował ks. Roman Lompa. Starostami dożynek byli: Pani Agata Tyc z Szuci i Pan Marek Zyśk z Burdąga. Aktywny udział we Mszy św.
wzięli członkowie Parafialnego Zespołu Caritas, chór parafialny oraz kurpiowski, ludowy zespół ”Pod Borem” z Zawad.
Po zakończeniu Mszy św. i poświęceniu wieńców wykonanych przez sołectwa barwny korowód przeszedł do parku, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.
Parafialny Zespół Caritas również z tej okazji wykonał wieniec, który w ogłoszonym konkursie zajął II miejsce wspólnie z wieńcem wykonanym
przez Środowiskowy Dom Samopomocy.
Parafialny Zespół Caritas wystawił również stoisko z różnymi potrawami. Otrzymaną nagrodę finansową za wieniec oraz pozyskane środki finansowe ze stoiska, zostały przeznaczone na renowację wnętrza naszej świątyni. Jest to kwota w wysokości czterech tysięcy zł.
Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim sympatykom, którzy przyczynili się do tworzenia wieńca dożynkowego oraz przygotowania ciast na stoisko.
Rolnikom dziękujemy za ich ciężką pracę i życzymy, aby odczuwali satysfakcję z zebranych plonów. Szczęść Boże.