2013 - Październik

MINISTRANCKI TURNIEJ PIŁKARSKI - DŹWIERZUTY (19.10.2013 r.)

W sobotę 19 października na „Orliku” w Dźwierzutach odbył się turniej w piłce nożnej dla ministrantów. Wzięły w nim udział trzy parafie:
Targowo, Jedwabno i gospodarz - Dźwierzuty.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli ministranci z Jedwabna, drugie - z Dźwierzut, a trzecie - z Targowa. Wśród gimnazjalistów
najlepsi okazali się młodzi piłkarze z Dźwierzut, Jedwabno było drugie, a Targowo - trzecie.
Po emocjonujących rozgrywkach ministranci spotkali się przy ognisku
, zajadając się pysznymi kiełbaskami. Dziękujemy organizatorowi turnieju,
parafii w Dźwierzutach, za sprawne przeprowadzenie zawodów i za miłą atmosferę.

XIII DZIEŃ PAPIESKI "JAN PAWEŁ II - PAPIEŻ DIALOGU" (13.10.2013 r.)

Wolontariusze z naszej szkoły przygotowali pod kierunkiem pań katechetek i zaprezentowali program artystyczny z okazji XIII Dnia Papieskiego
w kościele parafialnym oraz w szkole.

Przybliżyli zgromadzonym nauki Jana Pawła II o człowieku, jego godności, miłości, Ojczyźnie oraz wskazania dla młodzieży.

Błogosławiony Janie Pawle II - módl się za nami!

Włączyliśmy się również w publiczną zbiórkę pieniędzy na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży - Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dar ich serca.

RÓŻANIEC - CORAZ LEPIEJ SIĘ MODLIĆ (6.10.2013 r.)

W przeddzień wspomnienia NMP Różańcowej w czasie Mszy Świętej dziecięcej zostały pobłogosławione i wręczone dzieciom klas drugich
przez rodziców różańce.

Dzieci wyraziły gotowość modlitwy na różańcu. Dzięki tej modlitwie będą mogły skuteczniej walczyć z grzechem i bardziej zbliżać się do Jezusa.

POLA NADZIEI (6.10.2013 r.)

Nasza wspólnota parafialna włączyła się w ogólnopolską kampanię „Pola Nadziei”. W naszej Archidiecezji jest to już 10 edycja. Celem kampanii jest szerzenie idei hospicyjnej i wolontaryjnej, uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia im pomocy.
Symbolem akcji jest żonkil. Cebulka żonkila zasadzona jesienią odradza się na wiosnę i rozkwita jako piękny kwiat, który od wieków uznawany był jako znak nadziei.

W Niedzielę 6 października po Mszy Świętej dziecięcej na specjalnie przygotowanym poletku, okalającym kapliczkę z figurą Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzieci, młodzież i dorośli zasadzili kilkadziesiąt cebulek żonkili. Akcję sadzenia poprzedziło wykonanie przez nasz Chór Parafialny hymnu wszystkich hospicjów
-
„Dni, których nie znamy” Marka Grechuty oraz modlitwa różańcowa w intencji chorych, zwłaszcza z naszej parafii.