2023 - Kwiecień

VIII CHARYTATYWNY BIEG CARITAS – www. tygodnikszczytno.pl

30.04.2023 r. odbył się już VIII Bieg Caritas. Został zorganizowany na PSZOK w Jedwabnie.
Dopisała piękna, słoneczna pogoda. Do biegu przystąpiło 92 osoby.
Zawody rozpoczęły się ’’Biegiem Rodzinnym”w  którym zwyciężyli:
1/ Rodzina Kudła z córką Marią
2/ Rodzina Kukielskich z córką Karoliną
3/ Rodzina Krawczyk z synem Nikodemem
Pozostałe kategorie:
Klasy I - IV
Dziewczęta:                                                               Chłopcy:
1/ Emilka Malitka                                                       1/ Iljas Jędrzejczyk
2/ Maja Gawrońska                                                    2/ Maciej Zbylut
3/ Hania Stulgis                                                          3/ Hubert Michalak
Klasy V - VII
1/ Marcelina Modrzejewska                                       1/ Maciej Dąbrowski
2/ Ola Pietruczuk                                                        2/ Olaf Zalewski
3/ Nadia Kowalczyk                                                   3/ Łukasz Grabowski
OPEN
Kobiety:                                                                      Mężczyźni:
1/ Agnieszka Gąska                                                     1/ Jan Maciejczuk
2/ Wiktoria Stempel                                                     2/ Radek Kudła
3/ Agnieszka Bogucka                                                 3/ Adam Włodkowski
Sędzią głównym był Pan Rafał Krajza.
Wszystkim zwyciężcom  gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy by w IX Biegu zostali lauretami.
PZC dziękuje wszystkim którzy wzięli udział w przygotowaniach do biegu. Dziękujemy Stowarzyszeniu KGW Szuć za pyszną grochówkę i gofry. Paniom za pyszne ciasto. Strażakom z OSP Szuć / tym starszym i tym młodszym / za opiekę na trasie biegu.
Pracownikom GOK w Jedwabnie za pomoc na starcie i mecie biegu.
Dziękujemy za pomoc Szkolnemu Kołu Caritas z Panią Dorotą Lemańską za sprawną organizację.                                      Parafialny Zespół Caritas

OBCHODY 83. ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ ORAZ 13. ROCZNICY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ W JEDWABNIE – www. jedwabno.pl

Dnia 13 kwietnia 2023 roku, gmina Jedwabno zanurzyła się w atmosferze  skupienia i zadumy, upamiętniając 83. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz  13. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. W tym szczególnym dniu, mieszkańcy  gminy oraz przybyłe delegacje władz samorządowych, lokalnych instytucji i  organizacji, zgromadzili się pod znakiem pamięci, aby uczcić pamięć  ofiar tych tragicznych wydarzeń.
Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, celebrowana przez Księdza  Proboszcza Romana Lompę, w kościele Świętego Józefa Oblubieńca  Najświętszej Maryi Panny w Jedwabnie. Modlitwa była czasem refleksji,  pozwalała uczestnikom uroczystości na zjednoczenie wokół wspólnych  wartości i przypomnienie o potrzebie pielęgnowania pamięci o naszych  zmarłych.
Po zakończeniu Mszy Świętej, uczniowie Zespołu Szkół w Jedwabnie  zaprezentowali piękny program historyczno-poetycko-muzyczny,  specjalnie przygotowany na tą okazję. Ich występ był pełen szacunku,  oddający hołd pamięci ofiar oraz przypominający o tragicznych  wydarzeniach, które pozostawiły trwały ślad w historii naszego kraju.

Obchody zakończyliśmy pod pomnikiem Katyń-Smoleńsk, który stał się   symbolem naszej narodowej pamięci. Tam głos zabrał Pan Sławomir  Ambroziak - Wójt Gminy Jedwabno oraz Pan Szczepan Worobiej - Komendant  Wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej w Olsztynie, który odczytał  skierowany do uczestników obchodów list, od Pana Artura Chojeckiego - Wojewody Warmińsko – Mazurskiego. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów i  zapaliły znicze, oddając tym samym hołd wszystkim, którzy zginęli w tych  tragicznych wydarzeniach. Wszyscy uczestnicy uroczystości jednoczyli  się wokół wspólnych wartości i odśpiewali hymn narodowy, co pozwoliło  poczuć się częścią jednej wielkiej narodowej wspólnoty.

GRÓB PAŃSKI 2023 - fotorelacja