Przejdź do treści
Z życia parafii
2020 - Październik
RÓŻANIEC NA SZANIEC


REFREN:
Zwyciężyłaś, zwyciężaj!
Straszny jest szczęk oręża!
Już Różaniec, Różaniec, Różaniec
wytaczają żołnierze na szaniec.


Gdzie Ojczyzna Twa, niebios Wybranko,
w bliznach twarz Twoja, nasza Hetmanko,
w pobojowisk Ci dymie ściemniała,
kiedy w Polski obronie stawałaś.


REFREN:
Zwyciężyłaś, zwyciężaj…

Twoje ucho na głos czułe bitwy,
która wre tam, gdzie szczere modlitwy.
Gdzie pokuta, gdzie w górę dążenie,
tam gdzie czyste za drugich cierpienie.

REFREN:
Zwyciężyłaś, zwyciężaj…

Smok czerwony tak niszczy to plemię!
Tyle gwiazd już strąconych na ziemię!
Straszną rzekę wypuścił z gardzieli,
w alkoholu Polacy tonęli.

REFREN:
Zwyciężyłaś, zwyciężaj…

O niewiasto Ty z Apokalipsy,
Twymi dziećmi jesteśmy tu wszyscy!
Leć na skrzydłach dwóch Orła Polskiego,
obroń resztę potomstwa swojego.

REFREN:
Zwyciężyłaś, zwyciężaj…

Szatan widzi, że czasu ma mało.
Atakuje więc ziemię już całą.
Pieczętuje swe sługi na czołach
i zasiada na wielu już tronach.

REFREN:
Zwyciężyłaś, zwyciężaj…

Bój to jest nasz ostatni, Królowo!
Wkrótce świat się narodzi na nowo.
Wielki ogień tę ziemię przepali.
Raj zakwitnie dla tych, co zostali.

REFREN:
Zwyciężyłaś, zwyciężaj…

Ty w Gietrzwałdzie po polsku mówiłaś,
że w Różańcu, w trzeźwości jest siła.
Sto lat przeszło nam w tylu już klęskach.
Wstań Narodzie, masz szansę zwycięstwa!

REFREN:
Zwyciężyłaś, zwyciężaj…

Splećmy łańcuch Różańców przez Polskę.
Niech Królowa dowodzi swym wojskiem.
Niech zakwitną krokusy trzeźwości
- wtedy wzejdzie jutrzenka wolności!

REFREN:
Zwyciężyłaś, zwyciężaj…
20. DZIEŃ PAPIESKI (11.10.2020 r.) - galeria


Pod hasłem „Totus Tuus” w niedzielę, 11 października 2020 r., w Kościele katolickim w Polsce był obchodxony XX Dzień Papieski, zorganizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W ramach ogólnopolskich obchodów zaplanowano m.in. Msze Święte: w Świątyni Opatrzności Bożej i w Bazylice św. Krzyża w Warszawie oraz w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, a także jubileuszowy koncert i konferencję naukową. Podczas Dnia Papieskiego co roku miała miejsce zbiórka na program stypendialny dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.
W naszej parafii dzieci przedstawiły okolicznościowy program słowno-muzyczny
, nawiązujący do hasła i nauczania św. Jana Pawła II Wielkiego. Młodzież natomiast poprowadziła modlitwę różańcową wykorzystując rozważania z LISTU APOSTOLSKIEGO ROSARIUM VIRGINIS MARIAE.
Od początku swego pontyfikatu św. Jan Paweł II zachęcał do odmawiania różańca. W dniu 29 października 1978 r
. mówił do wiernych: "Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. [...] Oto bowiem na kanwie słów pozdrowienia anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa".
Po każdej Mszy św. wolontariusze parafialnego Zespołu Caritas zbierali do puszek ofiary na stypendia dla uzdolnionej, pochodzącej z małych miejscowości, młodzieży. Zebrano 1146 zł.
MŁODZI Z PARAFII JEDWABNO W PROJEKCIE EKOLOGICZNYM


Tytuł projektu: „Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd”. Działania edukacyjne w 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, promujące oszczędzanie wody i wielokrotne używanie przedmiotów oraz ekologiczne nauczanie Kościoła Katolickiego.

Cel główny: Podniesienie świadomości lokalnej o potrzebie oszczędzania wody oraz wiedzy na temat nauczania Kościoła Katolickiego w zakresie ekologii integralnej.
W ramach szkolenia bezpośredni beneficjenci projektu poznali główne założenia zasad ekologii integralnej i nauczania zawartego w encyklice
"Laudato si".
Otrzymali butelki do wody z filtrem, ponadto przy plebanii w Jedwabnie został postawiony pojemnik do zbierania deszczówki, która zostanie wykorzystana do podlewania roślin, co przyczyni się do oszczędzania wody.

Nasza parafia włączyła się w program Zielone Parafie oraz obchody tegorocznej Niedzieli Świętego Franciszka, 4 października, którą swoim patronatem objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskup Stanisław Gądecki.
Święty Jan Paweł II, którego 100. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku, wezwał wiernych do “ekologicznego nawrócenia” i ustanowił św. Franciszka z Asyżu patronem ekologii i ekologów.
Uroczystość św. Franciszka i wieńczony przez nią Czas dla Stworzenia - wspierany przez Stolicę Apostolską okres modlitw i troski o świat stworzony niech stanie się dla nas okazją do zrobienia rachunku sumienia z tzw. "EKOLOGII INTEGRALNEJ".     
Ekologia integralna jest odpowiedzią Kościoła Katolickiego na światowy kryzys ekologiczny i społeczny. Odnosi się ona nie tylko do wzajemnych relacji między organizmami żywymi i środowiskiem nieożywionym, ale także do warunków życia ludzi i szans przetrwania społeczeństw.

© Copyright 2013-2021 Rzymskokatolicka Parafia świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jedwabnie – All Rights Reserved
© Copyright 2013-2021 Rzymskokatolicka Parafia świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jedwabnie – All Rights Reserved
© Copyright 2013-2024 Rzymskokatolicka Parafia świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jedwabnie – All Rights Reserved
Wróć do spisu treści