2019 - Październik

KOŚCIÓŁ PO REMONCIE

PAŹDZIERNIK - "ODMAWIAJCIE CODZIENNIE RÓŻANIEC"

Fatima

Maryja ukazująca się pastuszkom z Fatimy konsekwentnie prosi je o modlitwę różańcową. Ta prośba powtarza się jak refren: „Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny” (maj); „Chciałabym, abyście każdego dnia odmawiali Różaniec” (czerwiec); „Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać Różaniec” (lipiec); „Chcę, abyście nadal odmawiali codziennie Różaniec” (sierpień); „Odmawiajcie w dalszym ciągu Różaniec, żeby uprosić koniec wojny” (wrzesień); „Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać Różaniec” (październik). Podczas październikowego objawienia, któremu towarzyszy cud słońca, Maryja mówi o sobie: „Jestem Matką Boską Różańcową”. Pojawia się też prośba o wybudowanie kaplicy ku czci Matki Bożej Różańcowej.

Gietrzwałd

Na początku objawień  i na ich końcu Maryja powiedziała: „Odmawiajcie różaniec! Łaski wyproszone przez t
ą modlitwę będą dla was zbawienne i doprowadzą was do szczęścia wiecznego w niebie.
W pięknej scenerii jedwabieńskich kapliczek różańcowych przez cały miesiąc październik płynęły "zdrowaśki" z ust dzieci i młodzieży z naszej parafii.

Modlitwą obejmowaliśmy nasze rodziny, chorych, bezrobotnych, zaniedbanych religijnie.
Tradycyjnie też w tym miesiącu byliśmy z modlitwą blisko terminalnie chorych. Pamiętaliśmy o nich sadząc cebulki żonkili.