Przejdź do treści
Z życia parafii
2021 - Kwiecień
BIERZMOWANIE (29.4.2021 r.) - galeria

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - PATRONALNE ŚWIĘTO CARITAS


Św. Siostra Faustyna prosi, aby niezgłębione miłosierdzie przeszło „przez serce i duszę do bliźnich”. Stale więc nam trzeba wołać za Sekretarką Bożego miłosierdzia:
„Dopomóż mi, Panie, aby oczy moje były miłosierne, bym nigdy nie podejrzewała i nie sądziła według zewnętrznych pozorów, ale upatrywała to, co piękne w duszach bliźnich i przychodziła im z pomocą.
Dopomóż mi, Panie, aby słuch mój był miłosierny, bym skłaniała się do potrzeb bliźnich, by uszy moje nie były obojętne na bóle i jęki bliźnich.
Dopomóż mi, Panie, aby język mój był miłosierny, bym nigdy nie mówiła ujemnie o bliźnich, ale dla każdego miała słowo pociechy i przebaczenia.
Dopomóż mi, Panie, aby ręce moje były miłosierne i pełne dobrych uczynków, bym tylko umiała czynić dobrze bliźniemu, na siebie przyjmować cięższe, mozolniejsze prace.
Dopomóż mi, Panie, aby nogi moje były miłosierne, bym zawsze śpieszyła z pomocą bliźnim opanowując swoje własne znużenie i zmęczenie. Prawdziwe moje odpocznienie jest w usłużeniu bliźnim.
Dopomóż mi, Panie, aby serce moje było miłosierne, bym czuła ze wszystkimi cierpieniami bliźnich. Nikomu nie odmówię swego serca”.

Drodzy Wolontariusze z Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnrgo Koła Caritas  – w dniu waszego święta przyjmijcie życzenia: Niech Jezus Miłosierny króluje niepodzielnie w waszym życiu, niech je kształtuje i przemienia, aby przez wasze serca przelewała się Jego miłosierna miłość na nasze rodziny, Ojczyznę i świat, aby w nim szerzyło się królestwo Boże, a wraz z nim cywilizacja miłości.
REZUREKCJA 2021 - galeria
POŚWIĘCENIE POKARMÓW 2021 - galeria
WIELKI PIĄTEK 2021 - galeria
WIELKI CZWARTEK 2021 - galeria

© Copyright 2013-2021 Rzymskokatolicka Parafia świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jedwabnie – All Rights Reserved
© Copyright 2013-2021 Rzymskokatolicka Parafia świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jedwabnie – All Rights Reserved
© Copyright 2013-2024 Rzymskokatolicka Parafia świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jedwabnie – All Rights Reserved
Wróć do spisu treści